Drago Sopta/HNS

Horvát sportlegendák

A sportcsodák országa

Janica Kostelić, Luka Modrić, Dražen Petrović, Ivano Balić, Ratko Rudić, Mirko Filipović, Sandra Perković, Ivica Kostelić, Blanka Vlašić, Davor Šuker, Iva Majoli… Ismerje be, hogy megborzongott, amíg ezeket a neveket olvasta, amelyek nevek, amelyek elragadtatták a világot sport sikereikkel. És ez csak egy kis része a horvát sportolók által elnyert érmeknek, elismeréseknek és díjaknak.

A függetlenség megszerzése óta Horvátország összesen 44 érmet nyert a téli és nyári olimpiai játékokon, valamint több ezer érmet nyert világ- és Európa-bajnokságon.

Horvátország a világon azon tíz országának egyike, amelyek a Labdarúgó Világbajnokság döntőjében játszottak, egyike a mindössze tíz országnak, amely legalább kétszer megnyerte a tenisz Davis Kupát, és egyike annak a mindössze 20 országnak, amelynek játékosa elnyerte az Aranylabdát.

Sikereinek köszönhetően a spliti Jugoplastikát a 20. század legjobb kosárlabdaklubjává nyilvánították, a horvát kosárlabdacsapat pedig az 1992. évi olimpiai játékok döntőjében a legendás American Dream Team ellen játszott, a vízilabda válogatott a maga elnyert 27 érmével a függetlenség elnyerése óta a sport szuperhatalmak közé tartozik, a kockás mezben játszó kézilabda virtuózok pedig két alkalommal is olimpiai versenyek győztesei voltak, továbbá egy horvát teniszező volt az egyetlen, aki meghívással bekerülve nyerte meg Wimbledont.

Krešimir Ćosić egyike a négy horvátnak a kosárlabda Hírességek Csarnokában, Toni Kukočnak három NBA gyűrűje van, és a hatodik legjobb játékos a bajnokságban a Chicago Bulls híres generációjában, a testvérek, Martin és Valent Sinković a világ egyik legsikeresebb evezős csapata, Šime Fantela pedig az egyik legjobb vitorlázó az olimpiai osztályokban.

Üdvözöljük Önt a legkiválóbb sportolók országában.